Dlaczego warto zainwestować w biurka z regulowaną wysokością?

biurko regulowane
Praca przy biurku niewątpliwie rodzi pewne niebezpieczeństwa związane z utratą zdrowia. Przede wszystkim cierpi kręgosłup, który przez wiele godzin znajduje się w jednym, często nieodpowiednim, położeniu. Jednakże, siedząca praca przy biurku wpływa negatywnie w zasadzie na cały organizm. Co więc zrobić, aby zminimalizować negatywny wpływ pracy przy biurku na zdrowie?
Rozmiar biurka

Podstawą wydaje się dobranie biurka o odpowiednim rozmiarze. Chodzi o to, aby nie trzeba się było schylać ani naciągać pracując przy biurku. Oczywiście, można do pewnego stopnia regulować poziom krzesła, jednak daje to ograniczone możliwości. Dlatego ważne, aby to biurko miało prawidłową wysokość. Wydaje się jednak, że bardzo trudno znaleźć biurko o idealnej wysokości. Jak więc sobie poradzić?

Wydaje się, że rozwiązaniem mogą być biurka z regulowaną wysokością. Dopasowuje się je do wysokości użytkownika i jest po problemie. Produkcją biurek z regulowaną wysokością zajmuje się między innymi firma Elevo, której flagowym produktem jest biurko elevogrande (https://www.elevodesk.eu/product-page/elevogrande)

Zakres wysokości biurka

Niezwykle istotne jest, aby biurko miało duży zakres wysokości. Chodzi o to, aby pracować mogły przy nim zarówno osoby niskie jak i wysokie. Jeśli chodzi o wspomniane już wcześniej biurko elevogrande, jego zakres to 58 - 123 cm. Jest to więc duży zakres, umożliwiający komfortową pracę w zasadzie każdemu.

Zapamiętanie wysokości

Ważne jest, aby biurka z regulowaną wysokością umożliwiały ustawienie go na dowolnym poziomie. Umożliwia do idealne dopasowanie wysokości do potrzeb użytkownika. Wspomniane biurka z regulowaną wysokością elevo dają taką możliwość. Jednocześnie, mechanizm zamontowany w biurkach elevogrande pozwala na zaprogramowanie 3 wysokości. Dzięki tej opcji można nastawić na przykład wysokość odpowiednią do pracy przy komputerze, do pisania, czy do spotkań z kontrahentami. W każdej z tych sytuacji wystarczy wybrać odpowiednią wysokość, nie ma natomiast potrzeby ręcznego regulowania wysokości za każdym razem.

Zastosowanie biurek z regulowaną wysokością

Biurka elevogrande najczęściej kupowane są do biur. Zdecydowanie są one tam przydatne. Przede wszystkim chodzi o to, iż pracownicy biurowi spędzają najwięcej czasu przy biurku. W ich przypadku komfort jest więc szczególnie ważny. Niemniej jednak, okazuje się, że biurka elevogrande znajdują zastosowanie nie tylko w biurach.

Biurka z regulowaną wysokością dobrze służą również w pokojach dziecięcych czy młodzieżowych. Biurko elevo posiada bardzo niską minimalną wysokość, dzięki czemu nawet małe dzieci mogą przy nich rysować, czy uczyć się pisać. Z racji tego, iż biurko można regulować, z czasem gdy dziecko rośnie zamiast kupować nowe biurko wystarczy nieco podnieść blat tego, które już się posiada. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że dziecko samo może regulować wysokość biurka tak, aby było mu wygodnie. Mechanizm nie wymaga bowiem wykorzystania dużej siły. Biurka są podnoszone i obniżane elektrycznie.

Niewątpliwie, biurka z regulowaną wysokością mogą być również biurkami domowymi, z których korzystają wszyscy domownicy. Z racji regulowanej wysokości bez trudu mogą bowiem korzystać z nich zarówno dzieci jak i dorośli. W takim przypadku nie ma większego znaczenia jakie krzesło ustawi się przy biurku. Nie ma bowiem potrzeby, aby było to niskie biurko dla dziecka lub wysokie dla dorosłego. Krzesło może mieć jedną wysokość, gdyż można bez większego wysiłku dopasować do niego wysokość biurka. Warto w tym przypadku również wykorzystać funkcję zapamiętywania wysokości.

Comments

  1. How to Read a Baccarat | Worrione
    Learn to read and remember the meaning of the word 바카라 사이트 쿠폰 baccarat, from English to French. Learn how to read and remember the meaning of the word baccarat, from French

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Wady i zalety tabletek odchudzających

5 pomysłów na wieczór panieński